Free cookie consent management tool by TermsFeed

Soběstačné bydlení: Nabízí ho dřevostavba?

Malá dřevostavba s terasou

Doba se mění. Pomalu se vracíme ke způsobu žití našich babiček. Jako bonus však můžeme využívat technologické výdobytky dnešní doby. Soběstačnost je znovu nalezeným trendem. Zní to nadneseně, protože spíše než o trend, jde stále častěji o nutnost. V některých případech je to také praktické.

Jistě se všichni díváme kolem sebe a neuniklo nám stále rostoucí zdražování. Nejen jídla a věcí pro naši každodenní potřebu, ale hlavně energií. Tepla a elektřiny. Doba se změnila. Už nejde jen o to budovat celý život dům a investovat do něj všechny peníze. Chceme cestovat, poznávat, prožívat. Ne všechny peníze utratit za vytápění. Naštěstí v dnešní době existuje nespočet řešení, jak všechno výhodně skloubit dohromady.

Také vám nejistá společenská situace šlape na paty a vyvolává ve vás mírný strach z budoucnosti? Rozhodně nejste sami. V dnešní době je na místě vracet se k soběstačnosti. Ať už formou pěstování vlastní zeleniny nebo ovoce, ekologického způsobu života v souladu s naší planetou nebo žití v energeticky úsporném domě. Tím se pro vás bez problémů může stát právě dřevostavba.

Vytápění v dřevostavbě bez obav

Plánujete stěhování do domu a dosud žijete v bytě? Je nám úplně jasné, že máte strach z toho, abyste utáhli účty za elektřinu. Možná vás překvapíme, ale většina našich dosavadních zákazníků byla až překvapena, jak nízké účty za elektřinu vlastně mají i přesto, že topí elektřinou. Už jen díky skvělým vlastnostem dřevostavby jako takové, spotřebujete méně. Lidé žijících v bytě se často nákladů na bydlení v domě bojí. Dřevostavba má ale skvělé termoizolační vlastnosti – i v zimě se velmi rychle vytopí, v létě v ní zase nehrozí úporná vedra. Doporučujeme náš dřívější článek: Moderní dřevostavby: Jak se v nich žije? Navíc díky moderním vychytávkám, jako je rekuperace (o ní si povíme více níže), umíme v našich dřevostavbách efektivně využívat nakumulované teplo, které z domu zbytečně neuniká ani díky hliníkovým oknům s izolačními trojskly.

Pokud byste rádi účty za elektřinu ještě snížili, můžeme vám nainstalovat fotovoltaické panely nebo tepelné čerpadlo. A jen tak mezi řečí – kompletní vyřízení žádosti Nová zelená úsporám si bereme na sebe. Pro vás zcela bez práce.

Je ti teplo, děvče?

Ale nejde jen o to, že jsou energie dnes drahé. Mnoho lidí netouží jen po nízkých cenách, ale také po nezávislosti na dodavateli. Jak by se vám líbilo žít ve vlastním domě soběstačným způsobem a nemuset vůbec řešit, jak se ve světě kolem mění ceny tepla? Nechcete skákat, jak dodavatel píská? Vlastní zdroj energie je tím nejlepším, co pro svůj dům můžete udělat. Jak fotovoltaické panely, tak tepelné čerpadlo jsou řešením. V posledních letech se stal tento zdroj tepla velmi oblíbeným. Především díky úspornému provozu, nenáročné obsluze a také svému ekologickému přínosu. Nijak neznečišťuje životní prostředí.

Státní dotace sníží pořizovací cenu téměř na polovinu

Už jste si stihli povzdechnout, že jsou takové vychytávky příliš drahé na pořízení? Tak se zkuste nadechnout ještě jednou a čtěte dál. Díky dotaci z programu Nová zelená úsporám, můžete získat na pořízení velmi značnou část investice. Bojíte se byrokracie? Nebojte. V EasyHomes pro vás dotace na obnovitelné zdroje vyřídíme od A do Z.

Rekuperace: čerstvý vzduch dovnitř, žádné teplo ven

Ale vlastní zdroj energie není jedinou cestou k soběstačnému bydlení. Slyšeli jste už o rekuperaci? Při rekuperaci tepla je automaticky odváděn vydýchaný vzduch ven a do místnosti přichází vzduch čerstvý. Při této výměně ale dochází zároveň i k tomu, že se vzduch, který přichází do domu, ohřívá od toho, který odchází ven. I proto s rekuperací nemusíte větrat. Systém za vás větrá automaticky. Neustále přináší do místnosti čerstvý vzduch. A tím, že neotevíráte okno, žádné teplo nevypouštíte ven. Nastřádané teplo zůstává, i když vydýchaný vzduch odchází. Pokud se o rekuperaci chcete dozvědět více, je pro vás připraven článek Rekuperace vám ušetří za vytápění v našich dřevostavbách – už brzy.

Méně za energie, více na zážitků

Jak už jsme zmínili na začátku, svět se hodně změnil a chceme od života více než dříve. Za ušetřené peníze můžete propracovat design interiéru, nebo si užívat cestování po světě. Ale můžete je investovat i do vlastní soběstačné zahrady, celý ekologický koncept bytí tak bude ještě propracovanější. Zahradu můžete hnojit vlastním nastřádaným bio odpadem a zároveň si zajistíte stálý přísun zdravé zeleniny a ovoce.

Moderní dřevostavby EasyHomes nabízí nejen pohodlný život v příjemném klimatu přírodního bydlení, ale také zcela nové možnosti v cestě k úspornému a soběstačnému životu. Je právě toto cesta, kterou se chcete v budoucnu vydat? Obraťte se na specialisty EasyHomes a nechte si povyprávět a o našich dřevostavbách.