Free cookie consent management tool by TermsFeed

Moderní dřevostavby: Jak se v nich žije?

Moderní dřevostavby jsou naše vášeň. Neskonale rádi vám vyprávíme o všech jejich benefitech. O skvělých tepelně izolačních vlastnostech, složení jednotlivých konstrukcí, o rychlosti výstavby… ale jak se vlastně v dřevostavbách žije? 

Dřevostavby – v zimě je v nich teplo a v letních parnech příjemný chládek

Vrátíme se k výhodě života v dřevostavbě, kterou jsme už zmínili, a to jsou skvělé tepelně izolační vlastnosti. Jak se ale v běžném životě právě toto projeví? Jednoduše. V zimě se dřevostavby snadno vytopí. Teplo se v domě navíc velmi dobře udržuje. Zejména při vytápění podlahovým topením se teplo „odspodu“ stará o příjemnou domáckou atmosféru. Někteří naši zákazníci si do dřevostaveb nechávají instalovat i krbová kamna, která útulnou hygge náladu ještě umocňují.

Výborné tepelně izolační vlastnosti dřevostaveb oceníte i v létě. Když jsou venku tropy a lidé ve městech se paří v panelácích, v dřevostavbě je stále příjemné klima. Když jsme se po čase setkali s klienty, kteří s námi stavěli, libovali si právě nad tím, jak mají v létě doma krásně. Život v podkrovním bytě bytovky je naučil vydržet i čtyřicetistupňová vedra a nestěžovat si. V moderní dřevostavbě se na terase opalují a do domu se chodí zchladit. 

Dřevostavbu vyvětráte v létě snáze než cihlový dům

Zkušenosti s tepelně izolačními vlastnostmi dřevostaveb jsme diskutovali i s majiteli zděných domů. Shodli jsme se na tom, že cihlový dům také dlouho drží příjemné teploty v interiéru, ale jakmile se do zdí po pár dnech úporných veder naakumuluje velké množství tepla, je takřka nemožné horko z domu odvětrat. Vzhledem k tomu, že léta jsou i v našich končinách poměrně tropická a úmorná vedra vydrží i několik týdnů v kuse, nemají cihlové domy šanci tento nápor ustát. Ve výsledku se pak v domě nedá ani příjemně spát. Toto majitelé dřevostaveb neznají. Jakmile večer klesne teplota alespoň o pár stupňů, dřevostavbu není problém vyvětrat a navodit v ní opět příjemné klima. 

Nízké účty za elektřinu vás překvapí

Naši zákazníci se shodují i na tom, že mají nižší účty za elektřinu, než původně čekali. Mnozí se stěhují z bytů, kde účty za energie nejsou tak vysoké, a náklady na bydlení v domě je děsí. I když sní o životě v rodinném domě, obávají se, zda měsíční režie nejsou nad jejich síly. Nakonec jsou ale příjemně překvapení. Náklady na provoz dřevostaveb jsou velmi nízké už jen díky skvělým vlastnostem samotných staveb. Pokud chcete účty za elektřinu ještě snížit, rádi vám nainstalujeme solární panely nebo tepelné čerpadlo – a že jste to vy, vyřídíme za vás kompletně i žádost o dotaci z programu Zelená usporám.

Jsou dřevostavby hlučné? Nikoliv!

Mnoho lidí si představuje dřevostavbu jako takový domeček z karet, ve kterém je slyšet úplně všechno. Ale není to tak. Moderní dřevostavby mají za sebou už desítky let praxe, a proto se všechny případné neduhy, se kterými se mohli potýkat jejich první vlastníci, zcela eliminovaly. Ano, i hluk. Moderní dřevostavby EasyHomes mají zvukově izolované podlahy – kročejovou izolaci mají na starosti hobra desky. Takže se nemusíte bát ani při stavbě patrového domu, že by vás obtěžovalo dupání nebo posunování židlí. Navíc kročejový hluk se dá ještě snížit i výběrem vhodné podlahové krytiny. S tím vám rádi pomůžeme.

Dřevostavba easy 100 ložnice

Moderní dřevostavby nepotřebují žádnou extra péči

A co údržba domu? Mnoho lidí si při slově „dřevostavba“ představí roubenku nebo srub a s tím vidí neustálé vymetání pavučin z rohů místností a samozřejmě i pravidelné natírání fasády a stěn v interiéru. Moderní dřevostavby byste ale od klasických zděných domů na první pohled nepoznali. Proto i péče o jejich zevnějšek se od cihlových domů neliší. O jejich fasádu se staráte zcela standardně. Pokud se rozhodnete exteriér svého domu vyšperkovat dřevěnou fasádou, můžete zvolit druh dřeva, který není nutné tak často natírat. 

„Proč jste si vybrali dřevostavbu?“ Nejčastější odpovědí je rychlost výstavby

Jak jsme říkali v samém úvodu – pro moderní dřevostavby máme slabost, a proto nám každá nová realizace přináší obrovskou radost. Oblíbili jsme si jejich minimalisticky čistý design, skvělé vlastnosti a fandíme jim i proto, že nám dřevo jako obnovitelný materiál zapadá do představy o udržitelném životním stylu. Co ale vede ke stavbě dřevostaveb naše zákazníky?

Moderní dřevostavby jsou rychlejší - realizace Easy Homes

„Potřebovali jsme bydlet co nejrychleji.“

Nejčastěji se dozvídáme, že na prvním místě stojí rychlost výstavby. „Potřebovali jsem bydlet co nejdříve, aby tady dcera mohla začít chodit do školy.“ „Čekali jsme přírůstek a do bytu jsme se už nevešli.“ „Chtěli jsme bydlet v domě se zahradou, ale vidina několik let rozestavěného cihlového domu nás děsila.“ Když jsme jim pak ukázali dřevostavby, které už stojí, a oni na první pohled nepoznali, že se nejedná o domy cihlové, měli jasno.

Bůhví, kolik domů kolem jsou dřevostavby, že jo? A člověk to ani neví.“ Asi to byly nejčastější reakce. Ano, je to tak. Chtěli jsme říct, že moderní dřevostavby kromě toho, že jsou na první pohled k nerozeznání od domů zděných, nabízí i stejný komfort bydlení. Ale popravdě sami za sebe musíme říct, že pro nás je pohodlí života v dřevostavbě mnohem vyšší. Pokud máte k otázce bydlení v moderní dřevostavbě jakékoliv otázky, rádi je s vámi probereme přímo u nás. Neváhejte nás kontaktovat – https://easyhomes.cz/kontakt/.