Free cookie consent management tool by TermsFeed

Stojíte ve frontě na cihly? Stavba moderní dřevostavby je rychlejší!

Nedostatek cihel a dalšího stavebního materiálu děsí každého, kdo plánoval letos stavět. Vidina, že do zimy bude stát alespoň hrubá stavba, se rozplývá. Moderní dřevostavby ale zvládneme postavit až o půl roku rychleji, než je běžné u zděných domů.

Podařilo se vám ulovit pěkný pozemek? Hurá! Ale ještě nemáte vyhráno. Čeká vás doslova “boj o každou cihlu”! Situace na trhu se stavebními materiály je snad ještě divočejší než ta na trhu s nemovitostmi.

Plánovali jste stavbu domu, ale marně čekáte na stavební materiál?

Na trhu s nemovitostmi se pohybujeme několik let. Za naši praxi jsme se již sešli s mnoha lidmi, kteří začali stavět zděný rodinný dům, ale nedostatek stavebních materiálů je dostal do úzkých. Co teď? Majitelé pozemku mají na první pohled tři možnosti. Buď mohou stavbu odložit a doufat, že bude lépe, rozestavěnou nemovitost prodat a najít si něco, co už stojí, nebo se pustit do tahanice o stavební materiál a dávat doslova “cihlu k cihle”. Ani jedno není příjemné a ani jedno si jistě nepředstavovali, když plni optimismu podávali žádost o stavební povolení.

Modelové dřevostavby mají jednu supervýhodu! Rychlost výstavby je bezkonkurenční!

My máme ale ještě jeden nápad. Teď ale oslovujeme vás, kteří se teprve stavět chystáte. V EasyHomes nabízíme moderní dřevostavby, které mají hned několik výhod. Ta, která ale naše klienty zajímá v první řadě, je rychlost výstavby. Proto nás poslední dobou stále častěji oslovují lidé, kteří si spočítali, že by při současné situaci na trhu se stavebními materiály nebydleli ani za dva roky. 

U moderních dřevostaveb odpadá čekání na stavební materiál

Rychlost výstavby je u dřevostaveb bezkonkurenční. Rychlosti stavby modulové dřevostavby zdící technologie nikdy nemohou dosáhnout! Od uzavření smlouvy na dům po montáž uplyne jen několik měsíců. Odpadá zde potřeba vysychání a vymrzání, se kterou se potýkají stavitelé zděných staveb. Navíc vás u dřevostaveb nečekají astronomicky dlouhé čekací lhůty na stavební materiál. Samotná stavba moderní dřevostavby je dokončena během několika týdnů.

Počasí výstavbu moderní dřevostavby nezdrží

Výstavba moderní dřevostavby navíc není limitovaná ani počasím, ani ročním obdobím, jak se mnozí domnívají. Naše modulové domy stavíme celoročně. Kvalitní dřevostavby jsou kompletovány na principu metody suché výstavby. Ta z většiny času probíhá ve speciální výrobní hale, kde jsou udržovány konstantní podmínky – teplota, úroveň vlhkosti atd. Díky tomu je zajištěna dlouhá životnost moderní dřevostavby.

Výstavba dřevostavby je až o půl roku rychlejší

Z naší praxe můžeme s klidným srdcem říct, že oproti zděným domům při průměrné zastavěné ploše 100 m² bude výstavba moderní dřevostavby rychlejší až o půl roku. S tím jsou spojené také výhody v podobě úroků z hypotéky, případně ukončení současného nájmu.

Máme řešení i pro ty, pro které jsou běžné modulové domy moc drahé

Pokud dřevostavba o rozměrech běžného rodinného domu není ve vašich finančních možnostech, máme řešení. Nás zkrátka baví plnit sny, a proto reagujeme na trend tzv. „tiny houses“, tedy malých domků. I v naší nabídce najdete domečky o malé zastavěné ploše v řádech několika čtverečních metrů. Tyto domky mají skromné uspořádání – představte si je jako bytovou garsonku. V takovém bydlení ale nic nechybí, a přitom naplňuje sny o domku s vlastní zahradou.

Modelové dřevostavby můžete v budoucnu rozšířit a bydlení si tak zvětšit!

Pokud se děsíte, co vám bydlení v malé dřevostavbě přinese do budoucna, můžeme vás ubezpečit, že obavy nejsou na místě. Na rozdíl od nejrůznějších alternativních způsobů bydlení, nabízí modelové dřevostavby jedinečnou možnost bydlení v budoucnu rozšířit! Každý modul z nabídky EasyHomes lze připravit na pozdější napojení dalšího modulu! Klidně tak můžete svůj dům rozšířit, až vás bydlení v garsonce omrzí, nebo až se vaše rodina rozroste.  

Moderní dřevostavby mají lepší tepelně izolační vlastnosti než zděné domy – ušetříte za energie!

Koncept „tiny house“ je úsporný i z hlediska spotřeby energií. Nicméně energeticky úsporné jsou všechny naše dřevostavby. V porovnání s klasickou zděnou stavbou mají totiž dřevostavby lepší tepelně izolační vlastnosti. Každá vznikající dřevostavba je dnes nízkoenergetickým domem. Zatímco vaše známé drtí účty za energie, vy se můžete spolehnout, že vaše účty za běžný provoz domácnosti budou o poznání nižší. 

Pokud si budete chtít zajistit levnější provoz i do budoucna, rádi vám pomůžeme zrealizovat instalaci tepelných čerpadel. Pořizovací investice je sice vyšší, ale úspora do budoucna je zajištěna. Pomůžeme vám i s čerpáním dotací z programu Nová zelená úsporám.

Dřevostavba bez stavebního povolení? Máme jeden super rychlý tip na závěr!

Pro super rychlé projekty máme tip: Ani v případě dřevostaveb nelze obejít povinnost stavebního povolení. Nicméně výjimku z povinnosti mají stavby do 25 m2. Pokud vám takový domeček stačí, nebo si chcete postavit rekreační objekt, kde budete trávit většinu času na zahradě, podívejte se na náš modulový dům Easy 24 – tento dům umíme přizpůsobit tak, aby šel postavit i bez vyřizování na úřadech.