Free cookie consent management tool by TermsFeed

Dřevostavba na klíč do 1 miliónu Kč? Tu máme!


Pořiďte si ohromnou dávku svobody, kterou přináší vlastní bydlení. Postavit se dá i do miliónu korun, a dokonce může být během několika měsíců hotové.

Bydlet ve svém znamená mít klid a soukromí. Pár starostí o domov to obnáší, už nikdy ale nemusíte poslouchat sousedovo smrkání nebo plačící dítko, jak už to tak bývá v panelových
a bytových domech.

Pokud je člověk navíc v nájmu, nic není jeho a občas to není med – někde si majitel bytu nepřeje zvířata, jinde děti, tady není potřebná občanská vybavenost a tamhle je zase volný byt jen v lokalitě, ve které dobrovolně bydlet nechcete.

Ceny materiálů a služeb šly sice v posledních letech nahoru, vlastní bydlení ale rozhodně není nedosažitelné. A ten pocit, když vám nemovitost říká „pane“? Ten je k nezaplacení. 

Co můžete očekávat od dřevostavby do 1 miliónu Kč?

Pokud máte na vlastní bydlení milión korun, na žádný palác to vskutku nebude. I za tuto částku se ale dá pěkně bydlet. Můžete za ni získat dřevostavbu Easy 24 o rozloze 24 m2, tedy klasické 1+kk – obývací pokoj s kuchyňkou a koupelnu, ve které samozřejmě myslíme i na toaletu a prostor pro pračku a ohřívač vody.

Výbavu si můžete vybrat standardní i nadstandardní. Do té první patří takové základy, jako obklady a dlažby, umyvadlo, sprchový kout nebo vana, toaleta, parapety, osvětlení, okna, přípojky, hromosvod a další. Z nadstandardu můžeme jmenovat třeba krbová kamna, elektrické podlahové vytápění, okenní trojskla, interiérové žaluzie, zastřešenou nebo nezastřešenou terasu a jiné vychytávky.

Nemusíte se tedy obávat, holobyt to nebude. Naopak – tento malý domek už bude čekat jen na to, až si ho zabydlíte podle svého, aniž byste museli řešit elementární záležitosti.

Mimochodem – víte, že u dřevostaveb  se zastavěnou plochou do 25 m2 nemusíte za určitých podmínek řešit stavební povolení? Možná vás tedy nečeká žádný úřad!

Ideální řešení pro mladé i seniory

dřevostavba easy 24

Malé dřevostavby jsou výhodné hned pro několik skupin zájemců. Ocení ho mladí, kteří žijí sami nebo v páru, pracují a domů se prakticky chodí jen vyspat, případně ti, kteří mají spoustu zájmů a nechtějí trávit volný čas péčí o velký dům.

Skvělou zprávou je, že jakmile dospějí k tomu, že je čas založit rodinu, k levné modulové dřevostavbě se dá poměrně snadno přistavět další modul, a tak může postupně vzniknout prostor pro dětský pokojíček, pracovnu i samostatnou ložnici. Takový dům se bez problémů přizpůsobí aktuálním potřebám svých obyvatel.

Další skupinou jsou senioři, kteří zrovna každý víkend nehostí všechny své děti i s vnoučaty. Malý prostor je pro ně dostatečný a pohodlný a nevyžaduje náročnou údržbu. Tím si jeho majitelé ušetří čas i síly, které mohou ještě využít na příjemnější aktivity, než je úklid.

dřevostavba easy 32

Lidé v důchodovém věku mívají našetřeno nebo často bydlí ve velkém domě, o který se dokážou jen těžko postarat. Jeho prodej a pořízení malé modulové dřevostavby na stáří může být naprosto ideálním řešením, se kterým také můžeme pomoci – dokážeme zařídit překlenovací úvěr, sehnat kupce, postavit nové bydlení a klienta přestěhovat.

Dřevostavbu kolem 1 miliónu Kč lze využívat i jako chatu mimo město, kam spousta lidí ráda na víkend zmizí, nebo naopak může být jednoduchým celoročním bydlením, z nějž se budete na svou sezónní chatu vydávat.

Malý domek, velké možnosti. Jak si takové bydlení vylepšit?

Malé bydlení tedy může být naprosto dostačující – mladým nabídne první samostatné zázemí bez rodičů, starším pak vysněné pohodlí bez nutnosti častých a velkých úklidů. Kromě toho si můžete dopřát i nějaká ta vylepšení, jako je terasa s pohodlnými křesílky (nejen) na dlouhé letní večery, případně další prvky, které domov vyladí k dokonalosti.