Free cookie consent management tool by TermsFeed

Moderní modulová dřevostavba jako ideální bydlení na stáří

Myslet na stáří se v mladém a plně produktivním věku odváží jen málokdo. A pokud náhodou jsme k takovým úvahám donuceni, velmi často je to dnes bohužel v souvislosti s bydlením. Ač jsou nemovitosti stále dražší, nejistota vlastního bydlení v důchodovém věku dokáže přidělat více vrásek než splácení hypotéky s vyšším úrokem. Současné bydlení je o hledání kompromisů a cest k co největší nezávislosti i energetické úspoře. A tak i ti, kteří se už smiřovali s celoživotním bydlením v podnájmu, začínají hledat způsoby, jak se k vlastnímu bydlení přece jen dostat. A třeba i na “poslední chvíli”. Uvažujete o výstavbě domu na stáří? Dnes vám představíme důvody, proč jsou právě dřevostavby naprosto skvělou volbou i v případě, kdy už nehledáte dům pro celou rodinu, ale jen skromné bydlení na klidný důchod.

Prostá touha splnit si sen

Bydlení v podnájmu má stále neoprávněné stigma životního neúspěchu. Bydlet ve vlastním je pro mnohé standard, kterého bychom, dle obecných představ, měli v ideálním případě dosáhnout ještě před založením rodiny. Jak už to tak ale s ideály bývá, splňuje je málokdo. Nemalá část lidí si tedy dnes plní sny o vlastním bydlení v momentě, kdy se děti začínají osamostatňovat a vylétat z hnízda. Možná, že vás právě napadá, pro koho stavět nebo kupovat v takovém životním bodě dům. No jednoduše pro sebe. 

Jak jsme lehce nastínili v úvodu, nejistá budoucnost bydlení v důchodovém věku a velmi pravděpodobná neschopnost platit nájem z malého důchodu jsou poměrně silnými motivátory. Nejsou ale jediné – malý domek se zahrádkou je prostě sen, který si stojí za to vyplnit ať už je vám 30, 40 nebo 50. 

Menší a levnější neznamená horší

Má-li se rodina postupem let rozrůstat, jedním z hlavních důvodů pro stavbu domu může být dostatek prostoru. Pokud jde o dům na stáří a důchod, požadavek na prostornost domu se přesouvá na druhou a někdy klidně i na třetí kolej. I když jsou patrové domy a tím pádem i patrové dřevostavby mimo hlavní soutěž, neznamená to, že váš domov na stáří musí být jen trochu větší krabička od sirek či maringotka se suchým záchodem opodál. Ale samozřejmě proti gustu…

Obecnou prioritou bydlení na důchod se stává hlavně praktičnost vybavení i dispozic obytného prostoru a co největší pohodlí. Samozřejmě pro mnoho lidí představují velký limit i finance. Ochota bank půjčovat peníze na bydlení s rostoucím věkem žadatelů strmě klesá a je tedy přirozené chtít srazit náklady na pořízení nového bydlení ve vyšším věku co nejvíce. Rozhodnete-li se pro moderní dřevostavbu, tak i malým rozpočtem nemusíte dělat velké kompromisy. Na výběr máte z mnoha typových bungalovů i modulů různých velikostí. Nejpopulárnějšími variantami jsou dispozice 1+kk či 2+kk, ve kterých najdete vše potřebné ke spokojenému a pohodovému bydlení jen ve dvou či osamotě. Naprostou samozřejmostí je možnost přizpůsobení většiny detailů vašim představám i vkusu.

TIP: Situace, kdy se lidé rozhodnou pro pořízení jedno-modulové dřevostavby a časem zjistí, že by hodila místnost navíc pro rodinu, přátele či další návštěvy, které si víkendové pobyty s vámi na novém místě oblíbily, není zas tak neobvyklý. Pokud se chcete držet plánu stavby malého, skromného bydlení pro dva a nechcete stavět velký dům, moduly jsou skvělou volbou. Jedná se o typ staveb, u kterých je pozdější rozšíření o další modul libovolné velikosti velmi snadné.

Bezbariérový a úsporný dům je na stáří základ

Není žádným tajemstvím, že s postupujícím věkem ubývá sil i energie a přidávají se různé zdravotní neduhy a komplikace. Samozřejmě se mezi námi najdou i obdivuhodné vitální výjimky, ale i tak platí, že celkově toho člověk zvládá méně než v nejlepších letech života. Pokud se rozhodnete pro stavbu domu, pamatujte, že se okolo  něj práce vždycky najde habaděj. Nechcete-li si na sebe na “stará kolena” ušít pořádný bič, vyplatí se zvolit stavbu, která vyžaduje minimum péče, skoro nic vás nestojí a bude vyhovovat za každých okolností. 

Která to je? Jak už asi správně tušíte – moderní ekologická dřevostavba. Malé základní modulové stavby, tak i větší bungalovy dnes splňují vysoké standardy energetické úspory a všechny lze vystavět jako bezbariérové stavby. Jejich provoz vás bude pravděpodobně bude stát v porovnání s dosavadními náklady jen naprosté minimum. Svěříte-li stavbu navíc do správných rukou, péče o dům bude minimální a zcela bez problémová. Co se týče bezbariérovosti – ač se vám to může zdát aktuálně jako zbytečnost, může přijít doba, kdy tuto úpravu velmi oceníte. V projektu proto nevymýšlejte zbytečná schodiště, převýšení a další prvky.  

Bydlení na klíč a bez starostí s tou správnou firmou 

Moderní dřevostavby jsou kvalitní bydlení, které dokáže dokonale splnit a v mnohém i překonat vaše představy. To ale není jediný důvod, proč patří dnes mezi nejoblíbenější typy domů. Cena dřevostavby na klíč jednoduše strčí do kapsy i zděné stavby stavěné svépomocí. Nemáte-li čas, energii nebo sílu pouštět se do stavby svépomocí, nemusíte se trápit. Oslovte kvalitní a zkušenou firmu zaměřenou na dřevostavby za zlomek ceny klasického domu máte krásnou dřevostavbu na klíč.

Říká se, že trojice levně, rychle a kvalitně nikdy nechodí společně. V případě dřevostaveb a s dobrou firmou klidně může. Jak profi firmu bezpečně poznat? Podle nabídky služeb, typových domů, vlastní projekční kanceláře a zástupu realizovaných projektů. Jedině s firmou, jako je EasyHomes, která se postará o celou stavbu od A do Z a jedinou vaší “povinností” bude se nastěhovat do nového, máte jistotu bezstarostné výstavby, špičkové kvality a odpovídající, velmi příznivé ceny

Tak co půjdete do toho s námi?