Free cookie consent management tool by TermsFeed

Proč (ne)chtít dřevostavbu?

V hlavách všech, kteří uvažují o stavbě se většinou v jistém bodě odehrává tvrdý souboj. V tomto boji proti sobě nejčastěji stojí dřevostavby a klasické zděné domy. Který je lepší? Pokud se náhodou uprostřed podobného dilema nacházíte, připravili jsme pro vás tento článek. Možná, že právě zde najdete podnět ke svému konečnému rozhodnutí.

Otázka na úvod: existuje nějaký opravdu pádný důvod, proč nechtít dřevostavbu? Nad otázkou jsme se hluboce zamysleli a musíme zcela objektivně a nestranně říci, že jsme na žádný nepřišli. Je to stejné, jako hledat odpověď na to, proč nechtít klasický dům. V životě nás prý dovedou nejdál ty správné otázky, a tak tedy za vás pokládáme jednu, která by vám mohla ukázat správný směr a z našeho úhlu pohledu je o něco smysluplnější. A ta otázka zní: Co nám dřevostavba oproti klasickému domu může nabídnout?  

Cenově dostupné bydlení s rychlou realizací

S nadsázkou lze říci, že v době, kdy se drtivá většina rozhodnutí o pořízení vlastního bydlení rovná zaprodání duše ďáblu, jsou stavební firmy zabývající se dřevostavbami místem, kde je svět stále ještě v pořádku. Rozhodnutí stavět je obecně velmi finančně náročné, ale i v době celosvětové krize snad téměř všeho, co jen krizi může zažít, si dřevostavby přece jen stále zachovávají velmi příznivé ceny pro široké spektrum zájemců. A to dokonce i kompletní  dřevostavby na klíč.

Kromě příznivé ceny hraje dnes roli při rozhodování také rychlost. Čím rychleji je možné se nastěhovat do nového domova, tím je to pro všechny příjemnější. Zejména pak pro ty, kteří si museli vzít na nové bydlení hypotéku a po dobu výstavby bydlí v podnájmu. Zatímco u klasické stavby mokrou metodou může realizace zabrat klidně i víc než rok, v dřevostavbě můžete bydlet už za pár měsíců a nastěhovat se prakticky ihned po jejím dokončení. Aby tomu tak skutečně bylo, je v tomto ohledu rozhodujici zejména výběr dobré stavební firmy. Vyplatí se oslovit takovou, která má kompletně vlastní výrobu a není tím pádem závislá na subdodavatelích a ideálně má i dostatečnou výrobní kapacitu úměrnou poptávce. 

Ekologie a nízké náklady

Pokud je vám blízká myšlenka ekologie, pravděpodobně se již nízkoenergetické a pasivní domy objevily ve vašem hledáčku. I v bydlení lze dnes přemýšlet o dopadech na životní prostředí a čím dál víc se do popředí dostávají nejen ekologické materiály, ale i ekologické energetické zdroje. Nízkoenergetické a pasivní domy jsou budoucností a dávno již nejsou záležitostí dostupnou jen pro finančně dobře zajištěné ekology a vizionářské podivíny. Technologie jdou rychle dopředu a v podstatě každá vznikající dřevostavba je dnes nízkoenergetickým domem, kterým uděláte planetě velkou radost.

Radost z takového zeleného domu bude mít ale i vaše peněženka. V případě, že se neřadíte zrovna mezi výrazné eko bio nadšence, moderní nízkoenergetické dřevostavby vás potěší i ze zcela praktických důvodů. Jejich provozní náklady jsou totiž opravdu minimální a i v dobách, kdy většinu rodinných rozpočtů doslova drtí vysoké ceny energií je jejich provoz v podstatě za hubičku. Pokud se chcete přiblížit energetické nezávislosti a skutečně nízkým účtům ještě o kus víc, vyplatí se pořízení pasivní dřevostavby. Počáteční investice je pravda zejména kvůli instalaci tepelných čerpadel o něco vyšší, než je u dřevostaveb zvykem. Návratnost vynaložených prostředků je ovšem velmi rychlá.

Na míru vašim snům a představám

Dřevostavby ve svých začátcích působily dojmem uniformních staveb bez velkých nápadů. Svým mnohdy až příliš jednoduchým vzhledem si do českých srdcí hledaly cestu opravdu velmi pozvolna. Dlouhou dobu nesly nálepku extravagantního moderního bydlení, které tradičně naladěným zájemcům prostě “nevoní”. Tyto časy jsou ale dávno pryč a momentálně dřevostavby kralují žebříčku popularity mezi rodinnými domy. A i přesto, že dnes stojí téměř na každém rohu, i tak se mohou pochlubit stylovostí a nápaditostí.

Čím to je? Technologie šly jednoduše kupředu a od strohé nabídky základních modulových staveb už urazily pěkný kus cesty. Dřevostavby dnes neznají hranic a kromě bungalovů už v nabídkách skutečně dobrých stavebních firem narazíte i na patrové dřevostavby nebo dokonce dřevostavby na míru. Co to znamená? Jediné – pokud máte v hlavě vizi svého domu snů, pod rukama zručného projektanta může dostat pevné obrysy a zhmotnit se v podobě zcela unikátní dřevostavby. Tedy bez zbytečných kompromisů na vaší straně.

Snadné rozšíření v budoucnu

Když jste mladí a bezdětní, ke spokojenému životu vám stačí i jen pár metrů čtverečních. Co když se ale rodina rozroste? Pokud se rozhodnete stavět, nutně potřebujete myslet i na budoucnost. Postavit si to, na co finančně stačím dnes a rozšířit stavbu dle potřeby v budoucnu není v drtivé většině případů ekonomicky výhodné a může být i stavebně náročné. Tedy u zděných staveb.  

Dřevostavby nabízejí jedinečnou možnost pořízení takového bydlení, které odpovídá vašim aktuálním životním potřebám a finančním možnostem. Zároveň není problém projekt a stavbu připravit na pozdější rozšíření, například přidáním dalšího modulu. Samotná dostavba je pak opravdu jednoduchá, bez komplikací a zdlouhavých stavebních prací. No řekněte, který jiný dům to nabízí?

Nahlédněte do procesu stavby

Jak vidíte, moderní dřevostavby nabízejí opravdu hodně výhod, které rozhodně nejsou k zahození. Abyste je mohli využít opravdu všechny, klíčem k úspěchu je oslovení té správné firmy. Svěříte-li se se zakázkou nového bydlení do rukou EasyHomes, můžete se 100% spolehnout, že získáte vše výše popsané a ještě mnohem víc. Máte-li stále nějaké pochybnosti, případně nejste ještě rozhodnutí? Ukázky naší práce najdete v nové kategorii Videorealizace. Nebo si s námi rovnou domluvte schůzku – rádi zodpovíme všechny vaše otázky a mimo jiné můžeme společně dojednat prohlídku některé z právě realizovaných staveb. Na vlastní oči si prohlédnete kvalitu a preciznost naší práce, pravděpodobně rozvíříte zbytek pochybností a možná načerpáte i nějakou inspiraci pro vlastní stavbu.

Tak kdy se na vás můžeme těšit?

Zaujala vás naše nabídka? Ozvěte se nám!