Free cookie consent management tool by TermsFeed

Garáž nebo garážové stání? Jaké jsou plusy a mínusy?

Stavíte s námi dřevostavbu nebo zatím o ní jen sníte? Je čas rozhodnout se kam s autem. Je lepší postavit garáž, nebo bude stačit garážové stání? A co parkování „pod širákem“. Potřebuje vůbec auto svůj vlastní prostor? A pokud ano, pro jaký se rozhodnout? Dneska si rozebereme plusy a mínusy všech zmíněných variant. Tak pojďme na to!

Je nutné pořídit autu vlastní prostor?

Když se projdete městem, málo které auto má možnost parkovat v garáži. Mnoho z nich ani nemá to štěstí, aby stála pod zastřešeným stáním. Stojí jen tak na ulici. U bytovky se samozřejmě jiné řešení nenabízí. Ale co když máte dům? Bude stačit parkovat volně, nebo je lepší postavit garáž, či pořídit kryté stání? Bohužel parkování bez jakéhokoliv zastřešení příliš výhod nemá. Pokud parkujete své auto na silnici před domem, jediným plusem je to, že vám nezabírá místo na pozemku. Kdybychom se měli zaměřit na mínusy, najdeme jich požehnaně. Déšť, kroupy, sníh, prach, mrazy, sůl… Pokud je to jen trochu možné, vždy je lepší dostat auto pod střechu.

Pokud auto parkujete volně před domem bez jakéhokoliv zastřešení, neriskujete jen jeho opotřebení vlivem působení povětrnostního vlivu a slunečních paprsků, ale také ho dáváte „jako na stříbrném podnosu“ zlodějům a vandalům. Pokud si nejste jistí, že bydlíte ve 100% bezpečné lokalitě (což asi nikdo nemůže s klidným srdcem říct), je vždy lepší pro své auto hledat útočiště.
Jste připraveni i přes všechno co už víte, parkovat venku na ulici, nebo na nekrytém parkovacím stání? No dobrá, tak pokud není jiná možnost, udělejte alespoň maximum pro to, abyste své auto dostatečně ochránili. Velmi povedenou variantou pro váš vůz je třeba keramická ochrana. Má velký vliv na odolnost proti UV záření. Pokud se pro ní rozhodnete, předejdete nejen nečistotám, jež se na laku usazují. Úspěšně minimalizujete možnost škod, jež mohou podmínky venkovního stání na laku napáchat. Další skvělou pomůckou mohou být tekuté stěrač Pokud se chcete vyhnout zamrzání oken a přestat zběsile škrábat, vyzkoušejte tuto osvědčenou metodu.

V garáži jako v pokojíčku

Jak by se vám líbilo už nikdy neškrábat auto? Už žádné ometání sněhu! Tento sen se může stát skutečností, když se rozhodnete pořídit si garáž. Ať už si vyberete zděnou, či dřevěnou, vždy je to skvělá volba. Garáž chrání váš vůz před působením všech povětrnostních vlivů. Problematická totiž není jen zima. Majitelé vozu a jejich čtyřkolové parťáky trápí i kyselé deště a kroupy, které se umí na karoserii vozu skutečně nevzhledně podepsat.

Garáž = bezpečná stáj pro vašeho čtyřkolového parťáka

Garáž poskytuje autu dokonale krytý, často také vytápěný prostor. To se hodí i při mytí auta a běžné údržbě. Můžete ho nechat pěkně vyschnout v pohodlí vytopené garáže. Plusem je samozřejmě i to, že v garáži je váš mazlík v bezpečí. Ať už máte starší rodinný vůz, nablýskaného veterána, novou škodovku, nebo sporťák, asi vás neláká představa, že vás o váš vůz někdo připraví. V garáži je vaše auto ustájené rozhodně nejbezpečněji.

Ráj pro kutily i úložný prostor pro sekačku

Pokud se rozhodnete pro výstavbu garáže, a máte na pozemku dostatek prostoru, zamyslete se i nad tím, zda by se vám nehodila garáž větší, než potřebujete pro samotný vůz. Úložné prostory navíc se vždy hodí. Ať už sníte o domácí dílně, nebo se vám nechce stavět extra zahradní domek pro sekačku a zahradní houpačku, velká garáž přijde vhod. Každý z vás si jistě dokáže představit, co by do garáže uložil, kdyby ji měl. Co na to říkají profíci z Easy Homes?

Dřevostavba se zabudovanou garáží – praktická kombinace od EasyHomes

Rozhodli jste se pro koupi dřevostavby, ale nechcete čekat na přepracování původního projektu? Nebo jste byli přesvědčení, že se do ní garáž jednoduše nevejde? Naše dřevostavba Easy 150 nabízí pohodlné řešení. Nejen že je zateplená garáž součástí projektu a v domku se s ní celkově počítá. Pokud se přece jen dodatečně rozhodnete pro garážové stání, můžete jej dostavět v blízkosti a původní garáž využít jako další místnost v domě. Nebo z ní udělat pouze dílnu či praktický úložný prostor. Tento typ domu se skvěle hodí pro početnější rodinu.

Easy 150
Easy 150

Kryté garážové stání chrání karoserii před slunečními paprsky

Pokud nemáte prostor nebo dostatek prostředků nazbyt na stavbu garáže jako takové, zvolte jako kompromis garážové stání. Vyjde levněji a při troše umu ho zvládne svépomocí postavit i šikovný kutil. Garážové stání kryje vašeho čtyřkolového parťáka pouze shora. Vaše auto sice zůstane chráněné, pokud bude pršet, bude padat podzimní listí, kroupy nebo sníh, ale jen shora. Pokud bude foukat vítr ze stran, skrze nechráněné otevřené boky přístřešku, přinese s sebou listí, sníh i kroupy, jako byste ho neměli. Naštěstí slunce svítí shora vždy – takže před působením slunečních paprsků je karoserie vašeho vozu chráněná za každých okolností.
Nevýhodou krytého stání je tedy to, že neuchrání vůz 100% před rozmary počasí – ale s tím se dá bojovat. Přístřešek lze dekorativně zaclonit ze stran, například živým plotem nebo okrasnou zástěnou porostlou břečťanem apod. To problém částečně řeší. A co na to EasyHomes?

Zahradní domek s garážovým stáním – praktická kombinace od EasyHomes

Zahradní domek Easy 15

Elegantní řešení garážového stání nabízíme u nás. Náš zahradní domek s parkovacím stáním Easy 15. Auto si poté pohodlně zaparkujete pod střechou. Z boku na něj nebude pršet a ještě budete mít bezpečný a chráněný prostor nejen pro uložení sekačky. Zeptejte se našich konzultantů. Rádi vám poradí a splní Vaše představy.

Suma sumárum

Shrnuli jsme vám plusy a mínusy garáže a garážového stání? Ano? To jsme rádi. Konečné rozhodnutí je ale vždy na vás. Projekt dřevostavby, která počítá s garáží není žádný problém – naši projektanti vám rádi takovou dřevostavbu nakreslí.