Free cookie consent management tool by TermsFeed

Stavíte s námi? Pomůžeme vám prodat váš stávající byt

Výstavba domu, prodej bytu, vyřizování hypotéky, stěhování – to všechno může představovat obrovský nápor na naši psychiku. Pokud s námi ale stavíte dřevostavbu, uděláme maximum pro to, aby byl pro vás celý proces co nejelegantnější a nejpříjemnější – zkrátka „easy“, když jsme EasyHomes.

Vzpomeňte si, jaké to bylo, když jste poprvé zauvažovali nad tím, že si najdete nové bydlení. Přemýšleli jste možná chvíli o tom, že si koupíte hotový dům „z druhé ruky“. Pak jste si prohlédli pár inzerátů a uvědomili si, že se nespokojíte s kompromisem a že chcete něco, co bude podle vašeho. Už od základů. Úplný laik přistupuje často ke koupi domu nebo k výstavbě takto: „Najdu si dům nebo postavím, a až se budu moct přestěhovat, tak prodám byt, kde teď bydlím.“

Samozřejmě. Takový postup by se zamlouval každému. Je tu ale jedno velké „ale“. Takový postup by byl možný pouze ve chvíli, kdybyste měli dostatek prostředků na celou výstavbu nebo si brali takovou hypotéku, která by ji pokryla. 

Jak to udělat, když chcete stavět a zároveň prodávat byt?

Pokud ve svých úvahách prodej stávající nemovitosti stavíte až na úplně poslední místo, je jasné, že prostředky z prodeje nebudete moct využít na výstavbu. Naštěstí v EasyHomes máme i tým velmi zkušených realitních makléřů, který je s naší výstavbou a jejími jednotlivými kroky obeznámený, a proto umí zajistit, aby byl celý proces prodeje a stěhování co nejelegantnější.

V podstatě se nabízí několik scénářů. Asi nejjednodušší variantou je začít prodávat hned. Realitní makléři EasyHomes jsou zkušení a na rychlý prodej nemovitostí mají své fígle. I tak ale chvíli trvá, než proběhnou veškerá jednání s právníky, s katastrem nemovitostí aj. Proto je vhodné začít s prodejem včas. 

Prodat byt a stěhovat se rovnou do nového domu – jde to?

V ideálním případě naši makléři najdou zájemce, který vás v bytě nechá bydlet do chvíle, kdy se budete moct stěhovat do nového. Vzhledem k tomu, že naše dřevostavby umíme postavit za pár měsíců, to pro zájemce o váš byt nepředstavuje až takovou překážku. Se zájemcem se můžete domluvit, že budete byt využívat a hradit pouze náklady na energie apod., nebo budete platit za těch pár měsíců smluvené nájemné. Vše je o domluvě, se kterou vám ochotně pomohou naši makléři. Při této variantě odpadá stěhování do náhradního bydlení.

Stavíme rychle, přechodnou dobu můžete strávit i jako dovolenou na chalupě

Pokud o váš byt projeví zájem zájemce, který bude potřebovat bydlet co nejdříve a vy s takovým prodejem budete souhlasit, můžete se dočasně přestěhovat do náhradního bydlení. Buď vám naši realitní makléři pomohou najít nájemní byt, nebo se samozřejmě můžete domluvit se svými blízkými, zda u nich několik týdnů nemůžete přebývat. Díky bleskové rychlosti výstavby dřevostaveb se opět nejedná o dlouhou dobu, takže se může jednat i o příjemnou dovolenou na chalupě.

Pokud plánujete část výstavby financovat úvěrem, nabízí se ještě jedna možnost, ale ta záleží čistě na tom, jak váš případ posoudí úvěrující banka. V případě, že z kalkulací hypotéky vyjde, že byste si mohli půjčit tolik prostředků, abyste zbytek pokryli z vlastních zdrojů – a nemuseli tedy nutně prodávat stávající byt, sjednejte si úvěr vyšší. Chápeme, že jste tuto možnost zpočátku zavrhli, protože se nechcete uvázat ke 30 letům vysokých měsíčních splátek. Jakmile ale budete bydlet v novém a svůj stávající byt prodáte, můžete část úvěru dle smluvních podmínek s bankou splatit. Měsíční splátky se pak přizpůsobí aktuální dlužné částce a jste tam, kde jste chtěli být.

Variant, které se dají vymyslet, je mnoho. Naštěstí naši realitní specialisté mají dlouholeté zkušenosti ze světa nemovitostí, umí v realitách chodit a hned tak něco je nepřekvapí. Můžete se spolehnout, že vám pomohou stanovit prodejní cenu tak, aby byl pro vás prodej co nejvýhodnější. Zároveň se postarají o kvalitní marketing, který je dnes alfou a omegou realitního prodeje, a samozřejmě vás provedou prodejem jako profíci. Nebudete se muset zabývat jednáním na úřadech a zajištění kompletního právního servisu z naší strany je samozřejmostí. Protože jsme EasyHomes, je s námi i prodej vaší stávající nemovitosti „easy“.