Free cookie consent management tool by TermsFeed

Bazény na klíč

úvodní fotka sekce bazény na klíč


Dokonalá dovolená? Rozhodně u vody! Pořiďte si vlastní zapuštěný venkovní bazén, díky kterému se i z vaší zahrady za obyčejného letního dne stane oáza klidu šlapající na paty luxusnímu resortu v exotické destinaci. V EasyHomes vám pomůžeme váš malý kousek ráje zrealizovat, a to klidně hned vedle vaší nové dřevostavby. Přečtěte si, jaké druhy bazénů nabízíme a rozhodněte se pro ten, který bude nejvíce odpovídat vašim představám. Protože to je to jediné, co vás dělí od prožití idylického léta.

Luxus nebo nový standard?

Češi si cení soukromí, což se promítá na rostoucí oblibě bazénů na vlastním pozemku. Přijde vám to jako zbytečný luxus, bez kterého se určitě obejdete? Tak jako u všeho, i u bazénů platí, že co je pro jednoho nadstandardní vymoženost doby, je pro druhého naprostá samozřejmostí. Jde pouze o úhel pohledu a žebříček priorit. Potřebu letního koupání dokonale splní veřejné koupaliště či nedaleký rybník. Ale ruku na srdce, kdo se alespoň jednou během parného léta v práci nezasnil nad představou, jak báječné by asi bylo hned po příchodu domů skočit do jiskřivé, chladivé vody vlastního bazénu a dát si pár plaveckých temp? 

Stále vám v hlavě přežívá mýtus, že vlastní bazén na zahradě je pro obyčejného smrtelníka nedostižným snem a realitou jen pro ty movitější? Je rozhodně čas se jej zbavit. Zapuštěné venkovní bazény se totiž staly v posledních letech cenově dostupným komfortem v podstatě pro každého

Před výkopem

Ještě před tím než celému projektu “vlastní bazén” řeknete své „ano“, je potřeba zvážit celou situaci i čistě pragmaticky. Samozřejmě, že si hlavní pozornost na sebe strhává vidina osvěžujících radovánek během sluncem zalitých letních dnů. 

Počítejte s tím, že bazén si ukousne kus pozemku nejen v přepočtu na metry čtvereční, ale také opticky. Takže velmi dobře promyslete jeho umístění, velikost a tvar. Křišťálově čistá voda, kterou by měl bazén mít nejen z estetických důvodů, bude z vaší strany vyžadovat pravidelnou péči v podobě čištění a údržby. 

Druhy bazénů

Tak bazén tedy ano? A jaký? Pravděpodobně jste se při jeho plánování zamýšleli hlavně nad tvarem, velikostí a hloubkou, ale to nejdůležitější – tedy materiál bazénu, který bude nejlépe odpovídat tomu vysněnému, se zapomnělo. A z čeho, že můžete vybírat?  

Plastové bazény

Plastové bazény patří mezi nejobvyklejší a cenově nejvýhodnější varianty bazénů. Jednotlivé panely, z nichž je složen bazénový skelet, jsou vyrobené z polypropylenu kopolymeru o síle až 8 mm. Kopolymer je dostatečně pružný, odolný a ohebný materiál, který si zachová svou pevnost i při nízkých teplotách v zimním období a nepoškodí jej ani promrzání vody v zazimovaném bazénu. Mezi klasické tvary plastových bazénů patří zejména ty oblých tvarů – kruhové, oválné i ty zcela atypické. Hotové bazény menších rozměrů (do velikosti 7×3 m) lze převézt vcelku, větší se přivážejí po částech a kompletují před zapuštěním přímo na pozemku.

Foliové bazény

Variantou, kterou ocení zejména ti s náročnějšími požadavky, jsou fóliové bazény. 1,5 mm silná fólie z kvalitního, neproustného PVC je vhodná pro úplně nové i starší, rekonstruované bazény. Fólie je dokonale přilne k bazénovému skeletu nejen z betonu, ale i polystyrenových tvárnic. Díky pružnosti tohoto materiálu můžete kromě tradičních tvarů bazénu vymyslet i zcela originální a netypický tvar. Nevyhovuje vám klasicky modrý, “bazénový” odstín vnitřních stěn bazénu? U těchto typů bazénů můžete popustit uzdu své fantazii i vybrat dekor či barvu fólie dle vlastního vkusu

Laminátové bazény

Mezi bazény s nejdelší výdrží, a to klidně 30 až 50 let, patří ty laminátové. Bazénové vany z laminátu, tedy materiálu na bázi směsi pevných pryskyřic, jsou velmi odolné, pevné a mají i termo-izolační vlastnosti. Největší výhodou laminátových bazénu je jejich celistvá konstrukce, tzn. celý bazén je z jednoho kusu. Díky tomu a vlastnostem laminátu nevyžaduje místo zapuštění bazénu, kromě betonové základní desky, nijak náročnou přípravu a úpravu. Jediné, co se před zapuštěním laminátového bazénu doporučuje je analýza půdy místa zapuštění (soudržnost a hladina podzemní vody).

Bazén na klíč

Se stavbou bazénů se váže mnoho nezbytbých prací a úkonů, z nichž ty nejmenší jsou výběr bazénu a vhodného místa pro jeho zapuštění. V EasyHomes jsme na všechny práce spojené s realizací snu o soukromém koupání na vaší zahradě zkušenostmi kovaní profesionálové. Poradíme si s výkopovými a zemními pracemi, s betonováním základů i se samotným zapuštěním bazénu a doplňkového vybavení. Nejen kvalita služeb, ale i použitých materiálů je pro nás na prvním místě! Proto všechny typy nabízených bazénů a filtrační systémy nám dodává prověřený český výrobce. Na vaše přání doladíme vše do posledních detailů, jako je například keramické nebo dřevěné obložení okraje bazénu.

Koupání po celou sezónu bez ohledu na rozmary počasí? Vašemu bazénu by nemělo chybět ani kvalitní zastřešení.

Zaujala vás naše nabídka? Ozvěte se nám!