Free cookie consent management tool by TermsFeed

Životnost dřevostaveb

Každý, kdo si udělal radost vlastním bazénem na zahradě, touží po jeho maximálním využití nejlépe od prvních teplých dnů až do těch posledních, kdy už je zcela jasné, že se vlády nad počasím pevně ujal podzim. Užít si koupání ve venkovním bazénu do sytosti se vám může podařit díky výběru vhodného bazénového zastřešení, které má samo o sobě mnoho další plusů a výhod.

Střecha nad hlavou

Pro každý typ a tvar bazénu, dokonce i pro kruhový či zcela atypický, existuje dokonalé zastřešení, které splní nejen svou praktickou funkci, ale bude odpovídat estetickým požadavkům daného prostředí a také a potřebám pána domu. 

U zapuštěných venkovních bazénů je nyní velmi oblíbenou a pravděpodobně nejrozšířenější variantou posuvné zastřešení.  To je tvořeno z několika dílů a každá jeho část je usazena samostatně ve speciálních kolejnicích. Díky tomu můžete bazén poměrně rychle odkrýt úplně celý nebo jen do určité jeho části.

U všech zastřešení si můžete vybrat výšku i tvar tak, aby vše zcela vyhovovalo vašemu pobytu a aktivitám pod ním při jeho úplném zatažení. Co se týče materiálů použitých k výrobě zastřešení, většinou jde o kombinaci kovu a plastu.  Konstrukce jsou vždy lehké z důvodu snadné manipulace s celým zastřešením a zároveň dostatečně pevné, aby odolaly v létě silnějšímu větru a přívalovému dešti během bouřky a v zimě unesly tíhu mokrého sněhu.

A jaké že jsou ty hlavní výhody, kvůli kterým byste měli do zastřešení investovat?

Křišťálově čistá hladina

Poletující listí, hmyz, písek, kamínky i tráva jsou nepříjemnou realitou venkovních bazénů a jejich odstraňování nekonečným bojem všech majitelů snažících se udržet perfektní čistotu a kvalitu vody v bazénu. Samozřejmě, že vniknutí nečistot nikdy zcela nezabráníte a bazén tak jako tak bude vyžadovat pravidelnou údržbu. Nicméně s bazénovým zastřešením se vaše chvilky ve společnosti bazénové síťky podstatně zkrátí a sníží se i jejich četnost. Méně uklízení, více zábavy – no není to sen?

Bezpečnost pro všechny

Okolí bazénu i bazén samotný je centrem pravé letní zábavy. Pro zamezení nebezpečných situací a ošklivých pádů je základem nejen protiskluzové obložení. Voda člověka přitahuje od nepaměti a rozhodně i od útlého věku. O bezpečí našich nejmenších ale tech i větších raubířů a dobrodruhů, kteří vodu prostě milují a nevynechají příležitost hry v její blízkosti, se opět postará bazénové zastřešení. Dveře drtivé většiny z nich se dají doplnit navíc o bezpečností pojistku se zámkem, takže ani nejvynalézavější se do bazénu bez vašeho vědomí nedostanou. 

I když trochu zaprší

Prožité léto u vlastního bazénu je prostě sen. Slunce, pohupování se na vlnách, osvěžení a třeba i možnost pár ranních temp těsně po probuzení je ideálním startem dne. Ale i uprostřed parného léta většinou přijdou dny, kdy to na koupání úplně nevypadá. S bazénovým zastřešením vám ovšem tyhle dny náladu nepokazí. V zakrytém bazénu se vlivem slunečního záření a skleníkovému efektu voda ohřívá a udrží si příjemnou teplotu i během několika denního ochlazení. 

Díky tomuto principu samoohřevu si můžete i značně prodloužit hlavní koupací sezónu nejen na jejím začátku, ale i konci. 

Zastřešeno profíky

Přesvědčili jsme vás, že bazénové zastřešení není zbytečnost, ale poměrně praktická vychytávka? Výborně! V tom případě pokud uvažujete o vlastním zastřešeném bazénu, nebo byste rádi tomu stávajícímu (a také sobě) dopřáli kvalitní zastřešení, jste na správné adrese. V EasyHomes vám postavíme nejen zapuštěný venkovní bazén, ale zařídíme i jeho profesionální zastřešení.

Máte doplňující dotazy nebo chcete zaslat cenovou nabídku? Napiště nám nebo rovnou zavolejte!

Zaujala vás naše nabídka? Ozvěte se nám!