Free cookie consent management tool by TermsFeed

Sbíjené příhradové vazníky

Příhradové vazníky nahrazují v posledních desetiletích klasické krovy. A je k tomu velmi dobrý důvod! Vazníky je možné použít pro sedlové i valbové střechy, mají velmi lehkou konstrukci a realizace je opravdu rychlá. A díky cenové dostupnosti jsou příhradové vazníky pro většinu novostaveb jasnou volbou.

Proč si vybrat sbíjené vazníky jako konstrukci krovu?

  • Úspora materiálu oproti klasickému krovu až o 40 %,
  • tvarová variabilita,
  • prefabrikace a rychlá montáž,
  • nízké zatížení svislé nosné konstrukce.

Jednou z mála nevýhod těchto vazníků je absence půdního prostoru. Ten zabírají svislé a diagonální dřevěné prvky vyztužující celou konstrukci. Díky úspoře na celkové ceně stavby je to ale zanedbatelné mínus.

Jak probíhá realizace příhradových vazníků?

Vazníky sbíjíme ručně a ke spojování jednotlivých dřevěných prvků využíváme hřeby. Celou konstrukci krovu můžeme realizovat nejen přímo na stavbě, ale už při výrobě dřevostavby. Konečná montáž „hrubé stavby“ se díky tomuto způsobu značně urychlí.

Sbíjené vazníky jsou vhodné pro střechy do sklonu cca 30 stupňů a lze je využít i pro náročnější tvary střech až do rozpětí 30 metrů.

Cena příhradových vazníků

Cenu určujeme vždy individuálně vzhledem k charakteru stavby. Součástí celkové ceny je obvykle návrh, projektová dokumentace, materiál, práce i montáž na místě stavby.

Nezávazná poptávka

Zaujala vás naše nabídka? Napište nám nebo zvedněte telefon. Připravíme vám nezávaznou nabídku s rozpočtem na míru vaší stavby.

Zaujala vás naše nabídka? Ozvěte se nám!