Free cookie consent management tool by TermsFeed

Developerské projekty aneb moderní bydlení bez starostí

Developerské projekty vyvolávají u části veřejnosti v posledních letech ne příliš pozitivní konotace. Ať už je na vině politika nebo neúspěšné projekty, které dělají tomuto segmentu tzv. medvědí službu, jedno je jisté – developerské projekty představují dnes jeden z nejpohodlnějších způsobů, jak se dostat k vlastnímu novému a krásnému bydlení. Do developerských projektů jsme se nově pustili i my v EasyHomes. Jaké jsou přední výhody, pokud se rozhodnete vybrat si pro bydlení některý z developerských projektů a co pro vás připravujeme my v EasyHomes?  

Běh na dlouhou trať

Asi každý, kdo si pohrává s myšlenkou vlastního bydlení a pokukuje po různých možnostech, které se nabízejí, nám dá za pravdu, že to dnes s bydlením není žádný med. Jak trh s byty, tak i ten s domy a pozemky se zmítá ve víru cen vyšponovaných téměř na historická maxima a hlavně je i nedostatek krásných pozemků. Bydlet ale člověk potřebuje a pokud se nechce smířit s bydlením v nájmu a s tím související nejistotou bydlení na stáří, má jen dvě možnosti – koupit byt či dům, nebo se pustit do stavby.

Na ty, kterým se nechce jít do bytu, případně se úplně nechtějí pouštět do často nákladné a zdlouhavé rekonstrukce staré nemovitosti, čeká doslova divoký hon na solidní a pěkný pozemek. Stavební pozemky jsou dnes celkem “nedostatkovým zbožím”. Můžete se na situaci pokusit vyzrát i lišácky mazaně a koupit třeba kus zemědělské půdy s možností přepisu na stavební pozemek. Nicméně se může klidně stát, že na změnu v územním plánu budete čekat i několik let. Do té doby nemůžete začít se stavbou a nedává příliš smysl ani příprava projektu. A tak roky dál plynou a vlastní domov v nedohlednu. Skoro se zdá, že cesta za vlastním bydlením se nerovná jen běhu na dlouhou trať, ale ještě navíc je oživena blouděním v začarovaném lese. Jak z toho ven?

Bezstarostná cesta k vlastnímu bydlení

Nadějeplným světýlkem v dálce jsou pro mnohé právě developerské projekty. Ty v největší míře doposud řešily v oblasti bydlení zejména výstavbu bytových a řadových domů ve městech. Obecný princip developerské výstavby je poměrně jednoduchý. Developerská společnost zakoupí stavební pozemek či skupinu parcel v lokalitě nabízející (i třeba výhledově) dobrou občanskou vybavenost a dopravní infrastrukturu a na něm realizuje výstavbu schváleného stavebního projektu, například bytového domu. Výstavba je financovaná zcela z vlastních finančních prostředků developerské společnosti, nebo za pomoci peněz investorů. Investice do projektu se následně developerům vrací díky prodeji jednotlivých bytových jednotek, který často probíhá už před dokončením realizace stavby či, pokud jde o velmi lukrativní lokalitu, ještě před jejím začátkem. 

Ptáte se v čem tkví dnešní popularita developerských projektů? V první řadě je potřeba říci, že pokud chcete bydlet v novém bytě či řadovém domku, jinou možnost, než je koupě developerské stavby, prakticky nemáte. Největším tahounem, který přitahuje k developerskému bydlení zájemce o vlastní bydlení, je však pohodlnost, bezstarostnost a rychlost dosažení vytouženého cíle. Ve chvíli, kdy kupujete jakoukoliv nemovitost z developerského projektu, kupujete bydlení se všemi potřebnými razítky, povoleními a souhlasy a také velmi často už ve fázi realizace. Nečeká vás tedy žádný zdlouhavý proces hledání pozemku, návrhu projektu, schvalování ani obíhání úřadů. Jediné, co budete muset podstoupit je podpis několika dokumentů a zaplacení kupní ceny.

Dříve hlavní práce developerů končila vyhotovením hrubé stavby. Dnes je naopak poměrně běžnou praxí, že je projekt dokončen developerskou společností kompletně na klíč. Což se jen řadí do zástupu dalších pozitiv tohoto druhu výstaveb. Kromě pár zmíněných podpisů přibude na vašem seznamu povinností rozmyslet si, jak budete chtít své nové bydlení přizpůsobit. Developerské firmy spolupracují často s podlaháři, koupelnovými a kuchyňskými studii a dalšími firmami, které zařídí, že váš domov bude přesně podle vašich představ.

Nabídka, kterou lze stěží odmítnout

A co že jsme si to pro vás nachystali v EasyHomes? Nově jsme se pustili do developerských projektů. Ovšem narozdíl od většiny současné developerské výstavby jsme se rozhodli jít cestou cestou realizace rodinných domů – na zakoupených pozemcích postavíme naše dřevostavby. Naplno tak zúročíme to, co je dlouhodobě naší parketou, zároveň tak nabídneme na trhu něco nového a rozšíříme nabídku developerských staveb o rychlé, cenově velmi příznivé a kvalitní bydlení opravdu pro každého. V ceně, kterou za developerský projekt EasyHomes zaplatíte bude krásný pozemek, zajištění veškerého inženýringu (stavební povolení a další související obíhání úřadů) a moderní stavba na klíč. 

Tak jako u našich běžných dřevostaveb, tak i těch realizovaných v rámci developerského projektu si budete moci navolit dispozice a upravovat nabízené standardy, mezi které patří nejen vzhled podlahové krytiny a výběr obkladů a dlažeb, ale i vnitřní členění prostoru, zabudování krbových kamen, venkovní terasa navazující přímo na dům, systém stínění a další. Díky developerskému projektu EasyHomes si můžete splnit sen o vlastním bydlení v dřevostavbě velmi jednoduše, za zlomek obvyklé doby hledání pozemku a výstavby na vlastní pěst a bez nepříjemných starostí. A to je podle nás nabídka, která se odmítá jen velmi těžko. 
Zaujala vás myšlenka developerského projektu EasyHomes? Aktuálně nabízíme developerský projekt na tři rodinné domy ve Spáleném Poříčí a do budoucna připravujeme také realizaci několika projektů v lokalitách Chrást u Plzně a Chocenice v okrese Plzeň-jih. Neváhejte, napište nám o více informací a třeba tak udělejte první krok ke svému bydlení snů.

Prohlédněte si naše developerské projekty.

Zaujala vás naše nabídka? Ozvěte se nám!