ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent Nejmenší dřevostavby EasyHomes do 25m2 - EASYHOMES Plzeň

Nejmenší dřevostavby EasyHomes do 25m2

Kvůli novele stavebního zákona a zjednodušení umisťování staveb do 25m2 jsme jako jednu ze základních staveb do portfolia zařadili dřevostavbu EasyHomes 8x3m.

Dřevostavba do 25m2
Dřevostavba do 25m2

Jedná se o nejlevnější typ naší malé dřevostavby, která v plné verzi začíná na 725.000 Kč.

Tato dřevostavba o rozměrech 8×3 metry se hodí ideálně jako provozovna Vašeho podnikání nebo pro rekreační využití. je také vhodná pro nenáročné, jenž nevyžadují mnoho prostoru a hledají cenově dostupné, přesto kvalitní bydlení. Tato menší dřevostavba je vhodná pro 1-2 lidi.

Malá dřevostavba
Malá dřevostavba

U této dřevostavby jsme vycházeli z našich zkušeností, že mnoho lidí, kteří např. žijí sami a nemají tak velké nároky na mnoho prostoru, ocení právě takovéto vlastní malé bydlení. Je dobré brát v potaz i velmi malé nároky na vytápění a celkovou nízkou energetickou náročnost díky malému vytápěnému prostoru.

Novela stavebního zákona pro stavby, které nevyžadují rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas zní takto:

(§ 79) Rozhodnutí o umístění stavby

Jedná se mj. o:

  • stavba do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky s jedním nadzemním podlažím, podsklepená nejvýše do hloubky 3 m na pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci, která souvisí nebo podmiňuje bydlení nebo rodinnou rekreaci, je umisťována v odstupové vzdálenosti od společných hranic pozemků nejméně 2 m, plocha části pozemku schopného vsakovat dešťové vody po jejím umístění bude nejméně 50 % z celkové plochy pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci.

Vždy samozřejmě záleží na konkrétní situaci a posouzení příslušného úřadu, ale většinou je vyřízení povolení k umístění malé dřevostavby jednoduché a rádi Vám s tím pomůžeme.

Další informace o dřevostavbě EasyHomes 8x3m lze najít zde: DŘEVOSTAVBA DO 25m2