Free cookie consent management tool by TermsFeed

Dvougenerační domy se vyplatí – pojďte do toho s námi!

Seznamte se s čerstvou novinkou v EasyHomes rodině. Poprosíme o fanfáry! Tady je: Easy 75, patrová dřevostavba tak prostorná, že v ní pohodlně složí hlavy i dvě rodiny. Dvougenerační domy mají něco do sebe. Uspokojí ty, kteří k životu potřebují o něco více prostoru, nebo naopak ty, kteří chtějí bydlet pěkně pospolu s celou širší rodinou – anebo si chtějí, zcela prakticky, snížit náklady na bydlení tím, že si je dvě domácnosti rozdělí.

Variabilní dřevostavba Easy 75 vám sedne

Easy 75 vypadá zvenku jako klasický rodinný dům. Je to ale také pasivní dřevostavba se všemi výhodami, které naše domy přináší. Její hlavní přednosti, kvůli kterým je až neodolatelně atraktivní, jsou následující:

  • Nabídne dostatek místa i pro větší rodinu
  • Lze ji uzpůsobit pro pohodlné dvougenerační bydlení, kdy každé patro je samostatným bytem se svým vlastním vchodem
  • Díky zastavěné ploše 80,7 m2 nezabere moc místa na pozemku. Získáte tak dost obytné plochy v interiéru a ještě vám na zahradě zbyde dost místa na bazén i záhony.
  • Pracujete z domova? Tento velkorysý domek je ideální pro propojení domácnosti s kanceláří nebo jiným domácím pracovištem.

Již jsme zmiňovali, že je Easy75 skvělým dvougeneračním domem. Pod to se klidně podepíšeme. Rozhodli jsme se proto podívat vícegeneračnímu bydlení trochu „na zoubek“ a dát dohromady všechny plusy i případná úskalí.

Pro mladé lidi je pořízení „vlastního“ dnes takřka nemožné, bydlení s rodiči problém řeší

Už ze spojení slov „dvougenerační dům“ vyplývá, že v tomto domě mohou bydlet dvě generace. Zpravidla se jedná o rodiče a jejich dítě s rodinou, partnerem/partnerkou a vnoučaty. V době, kdy jsou stále častěji skloňovány až neúměrně vysoké pořizovací ceny vlastního bydlení, mají mladí lidé v podstatě jen dvě možnosti. Pokud samozřejmě nemají dostatek financí na pořízení „vlastního“, mohou buď volit nájem, nebo bydlení u rodičů. Nechceme ale, aby to vyznělo, že bydlení s rodiči je nějakou „nouzovkou“ nebo „poslední možností“. Bydlení s další generací má mnoho výhod, které ocení každý z domácnosti. Pojďme se na ně podívat.

Dvougenerační bydlení Plzeň
  • Finanční úspory: Dvougenerační bydlení vás může vyjít levněji – a to nemluvíme jen o tom, že si rozdělíte náklady na koupi dvougeneračního domu, ale i o tom, že se podělíte o měsíční náklady na údržbu domu apod. Podělíte se o splátky na hypotéku i o investici do nové sekačky.
  • Starost o blízké: Bydlení v dvougeneračním domě může být pro starší rodiče mnohem bezpečnější a pohodlnější, protože jsou obklopeni svými dětmi a vnoučaty, kteří jim mohou poskytnout péči a podporu, když je to potřeba.
  • Flexibilita: Dvougenerační dům může být velmi flexibilní, pokud jde o rozvržení a využití prostoru. Například v případě, že se jedna z rodin rozhodne přestěhovat, může se některá místnost nebo celé přeměnit na nájemní byt. Opět si tak elegantně snížíte náklady na bydlení. A samozřejmě se nabízí i již zmíněná varianta domácího podnikání.
  • Posilování rodinných vazeb: Bydlení v jednom domě může posílit rodinné vztahy a dává rodinám více prostoru pro trávení volného času společně. Děti mohou trávit více času se svými prarodiči, což může být pro obě generace velmi užitečné a prospěšné. Pokud máte pocit, že svým dětem v určitém „problematickém“ věku nerozumíte, je možné, že si k nim najdou cestu jejich prarodiče apod. Tak bychom mohli pokračovat donekonečna.
  • Snížení stresu: Možná si říkáte, jak by vás bydlení s rodiči či s tchyní a tchánem mohlo zbavit stresu, a ťukáte si na čelo. V případě, že nejsou vaše rodinné vazby nijak negativně poznamenány, se ale může jednat opravdu o bydlení plné pozitivních zkušeností. Rodiče získají větší pocit jistoty a bezpečí, protože vědí, že se o ně postará jejich dítě a že nebudou osamělí. Na druhou stranu děti mohou mít větší klid v duši, když vědí, že jejich rodiče mají v domě blízké, kteří se mohou postarat o jejich potřeby. Tím, že si členové sdílené domácnosti vzájemně vyjdou vstříc a pomáhají si, získá dvougenerační bydlení až nečekanou přidanou hodnotu.

V EasyHomes jsme mysleli i na to, abyste se doma nehádali

Dvougenerační bydlení samozřejmě nemusí být jen zalité sluncem. Úskalím dvougeneračního bydlení bývá prostor, respektive jeho nedostatek. Ten ale bývá problémem zejména u dvougeneračního bydlení, kde rodiny sdílí nějakou část domu – kuchyni, koupelnu apod. Na to jsme v EasyHomes mysleli. Abychom ve vašem budoucím dvougeneračním bydlení eliminovali riziko konfliktů na minimum, je každé patro samostatnou plně vybavenou jednotkou. Nemusíte se tak obávat, že by se „přetřásalo“, kdo dělá nepořádek ve společné kuchyni apod.

Dvougenerační dřevostavba - půdorys přízemí
Přízemí dvougenerační dřevostavby
1. patro dvougenerační dřevostavby
1. patro dvougenerační dřevostavby

Dvougenerační bydlení ano nebo ne? Jaký jste tým? Padla vám do oka naše dřevostavba Easy 75? Podělili byste se o ni s někým, nebo byste ji zabydleli sami? Necháme to na vás. Klidně nám dejte vědět, zajděte za námi a nechte si o naší novince v nabídce říct víc.