Free cookie consent management tool by TermsFeed

Foukaná izolace

Mít doma v chladných dnech hezky teplo nebo naopak v létě příjemný chládek by si přál asi každý. Klíčem k úspěchu je v tomto případě kvalitní izolace, která minimalizuje únik tepla z domu, ale i jeho proniknutí dovnitř. Víte, co je foukaná izolace a jaké jsou její výhody oproti ostatním, například deskovým izolacím a kde všude je možné ji využít?

Při stavbě, rekonstrukci i přístavbě se s největší pravděpodobností nevyhnete otázce týkající se izolace. Dobrá izolační vrstva, jak jsme naznačili v úvodu, udržuje v domě teplo a chrání vaši peněženku, protože nemusíte tolik topit. Kvalitní izolace toho ale umí mnohem víc a jen u “obyčejné” zábrany úniku tepla to nekončí.

Izolací je několik druhů a její výrobou se zabývá mnoho firem. Asi nejznámější variantou, kterou volí zejména mnoho kutilů je tzv. desková izolace. Jedná se o kusy izolační vaty nařezané do desek, kterými obložíte plochy vyžadující zateplení. Velkým lákadlem je poměrně jednoduchá manipulace a také možnost rozřezání či vyřezání konkrétních tvarů, které potřebujete. Nicméně aplikace, a to nejen v náročnějších místech, vyžaduje rozhodně jistou zručnost a preciznost. Teplo se totiž ve své podstatě chová jako voda, a tak i sebemenší skulinky mohou být ve výsledku zdrojem masivního úniku tepla, který nepocítíte jen ve své peněžence. Při instalaci deskové izolace, také vzniká mnoho odpadu a je navíc časově náročná.

Co je foukaná izolace a jaké má výhody

Další možností je tzv. foukaná izolace. Co to znamená? Jedná se o princip zateplení, kdy proudem vzduchu, foukáním,  dochází k aplikaci izolační hmoty pomocí speciální hadice přímo do konstrukce stavby. Jako izolační materiál je zde nejčastěji používána celulózová nebo minerální hmota. 

Výhod foukané izolace je, oproti té deskové, poměrně dost. Kromě toho, že je vhodná pro všechny typy staveb i prostorů a  dostane se s přehledem i do hůře dostupných míst, k její perfektní aplikaci stačí jen pár otvorů a odpadá tak například obnažování stropů nezbytné v případě deskových izolací. Mezi další plusy bezesporu patří odolnostnost proti požáru, dlouhá životnost hmoty, rychlá aplikace možná za běžného provozu i užívání prostoru a v neposlední řadě také zvuková izolace. S foukanou izolací se také vyvarujete tvorbě tzv. tepelných mostů, což problém, který se hojně objevuje v případě deskových izolací v místech spár a skulin mezi jednotlivými deskami, kde dochází k tvorbě plísní.

S EasyHomes v rukou profesionálů

Zlaté české ručičky toho zvládnou opravdu hodně. A ač je mnoho zručných kutilů, kteří zateplení berou do vlastních rukou, z hlediska zachování všech výhod a kvalit foukané izolace je lepší oslovit v tomto případě zkušeného odborníka s dlouholetou praxí. My v EasyHomes se postaráme o profesionální zateplení nejen vaší montované dřevostavby, ale i jakéhokoliv jiného prostoru či objektu. Spoléháme se pouze a jen na osvědčené značky izolačních hmot, jako je Watizol, Climatizer a Isover. Klademe důraz na preciznost a perfektní výsledek. Aplikaci izolace provádí pouze důkladně proškolená parta profíků. Kromě kvality služeb, která je pro nás standardem, si zakládáme také na férových cenách.

Neváhejte a kontaktujte nás, probereme společně všechny podrobnosti a provedeme kalkulaci ceny přímo na míru!

Zaujala vás naše nabídka? Ozvěte se nám!