Free cookie consent management tool by TermsFeed

Fotovoltaické elektrárny pro vlastní spotřebu

Vyrábějte si vlastní elektřinu. Připravte si teplou užitkovou vodu ze sluníčka, vyhřívejte bazén nebo si pusťte zdarma klimatizaci. Jak na to? Pořiďte si fotovoltaickou elektrárnu pro vlastní spotřebu. Staňte se alespoň částečně energeticky nezávislými a vyrábějte si část elektřiny pro vlastní spotřebu sami.

Pomůžeme vám s realizací malé sluneční elektrárny na střechu vašeho domu. Našim klientům jsme schopni poskytnout kompletní služby – od návrhu nejvhodnějšího technologického řešení, přes odbornou instalaci až po zajištění kompletní administrativy, včetně žádostí o připojení, dotace, apod. Pracujeme pouze s kvalitní a ověřenou fotovoltaickou technologií.

Zaujala vás možnost fotovoltaické elektrárny a výroby vlastní energie? Nemusíte mít strach ani z vysoké prvotní investice. Se zafinancováním vám mohou pomoci dotace. Od října 2015 můžete z programu Nová zelená úsporám žádat o investiční dotace na pořízení fotovoltaické elektrárny.
Poradíme vám s výběrem nejvhodnějšího typu fotovoltaické elektrárny i se jeho instalací tak, abyste dotaci bez problémů získali.

Jak fotovoltaické elektrárny fungují?

Jak již název napovídá, jedná se o přeměnu slunečního záření na elektrickou energii. Využívají se k tomu fotovoltaické panely, které dle počtu, resp. výkonu, určují množství vyrobené elektřiny. Elektřina vyrobená fotovoltaickou elektrárnou na střeše vašeho domova vám pomůže ušetřit náklady za energie.
Sluneční elektrárna dodává elektřinu do rozvodů domu, a tím pomáhá během dne šetřit spotřebovanou energii na svícení, provoz lednic a mrazáků, na používání počítačů a televizí, ohřevu vody, apod. Pokud má elektrárna přebytek, pak zařízení WATTRouter “přesměruje” tyto přebytky do bojleru a dochází k ohřevu vody.

Fotovoltaické elektrárny v číslech

  • životnost technologie se pohybuje přes 30 let
  • záruka na dílčí komponenty okolo 10 let
  • záruka na výkon fotovoltaických panelů – 80% výkon po 25 letech
  • návratnost investice do fotovoltaické elektrárny se pohybuje mezi 6 až 10 lety
  • pořizovací cena