ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent Elektrické podlahové vytápění - EASYHOMES Plzeň

Elektrické podlahové vytápění

Požadavky na bydlení v rodinných i bytových domech stále rostou. Současný trend snižování spotřeby energií otevírá nové možnosti komfortního vytápění. Jedním z nich je i elektrické vytápění s využitím speciálních topných kabelů.
Pomůžeme vám s instalací elektrického podlahového vytápění, ať už stavíte, rekonstruujete nebo jen měníte stávající podlahovou krytinu. Našim klientům jsme schopni poskytnout kompletní služby – od návrhu nejvhodnějšího technologického řešení až po odbornou instalaci.

10 nejpodstatnějších výhod elektrického podlahového vytápění

Přesná a rychlá regulace

V každé místnosti lze nastavit požadovanou teplotu i útlum v době nepřítomnosti. Systém je řízen elektronickým termostatem s přesností na půl °C.

Snížení spotřeby energie

Elektrické podlahové vytápění je ekonomickou a stavebně minimálně náročnou formou řešení vytápění. V porovnání s klasickými topnými systémy dochází ke snížení spotřeby energie, a to o 10 až 15 %.

Tepelná pohoda

Elektrické podlahové vytápění je nejkomfortnějším zdrojem tepla. Díky velké vytápěné ploše a nízké povrchové teplotě se tepelná pohoda dostaví při nižší teplotě daného prostoru než u klasického otopného systému.

Příznivé pořizovací náklady

Pořizovací náklady elektrického podlahového vytápění jsou o 40 až 50 % nižší než klasické teplovodní systémy s radiátory.

Zdravotní prostředí prospívající zdraví

Díky minimální cirkulaci vzduchu a nízké teplotě topného prvku odpadá napalování a víření prachu, čímž dochází k prevenci alergií a následných alergických reakcí.

Vysoká životnost

Životnost elektrického podlahového vytápění je srovnatelná s životností stavby. Může přesáhnout až 50 let.

Úspora prostoru

V interiéru vám nepřekáží topná tělesa. Z topného systému jsou vidět pouze ovládací prvky, tedy termostat.

Bezúdržbovost

Absolutní bezúdržbovost je garantována v průběhu celé životnosti podlahy, bez nákladů na servis, revize, apod.

Univerzálnost

Elektrické podlahové vytápění lze nainstalovat ve všech možných prostorách. Je vhodné pro všechny typy podlahových krytin – pro plovoucí i dřevěné podlahy, parkety, linoleum, dlažbu, mramor, koberec a další.

Vhodné pro dřevostavby

Elektrické podlahové vytápění lze nainstalovat i bez použití betonu či anhydritu, díky čemuž je vhodné také do dřevostaveb.