Free cookie consent management tool by TermsFeed

Dřevěné pergoly a terasy jako skvělý doplněk k dřevostavbě

Užívali jste si počítačové simulátory života, kde jste postavičkám stavěli a zařizovali vysněný dům? Bavilo vás vybírat materiál a kombinovat barvy? Nyní vítejte v realizaci vlastního domova! Máte za úkol splnit si sen. A k ruce máte nás – pozorné posluchače a rádce, kteří vaše nápady vyladí k dokonalosti a pustí se do realizace. Rychle a naplno. Levné dřevostavby pro bohatý a spokojený život jsou naší vášní.

Favorit v současnosti i budoucnosti bydlení

Dřevostavby se právem hřejí na výsluní všech současných možností bydlení. A nehřejí se tam pouze díky skvělým izolačním vlastnostem, které vám ušetří balík.

Komu by se nelíbilo žít ve svém vlastním moderním království? Kdo by se raději vydal trnitou cestou vysokých nákladů na bydlení, když rozkvetlá cesta plná ekonomických výhod je nedaleko? A kdo by se dobrovolně tísnil v bytě, když za stejnou cenu může pocítit volnost a svobodu, která patří k rodinnému domu stejně jako krásná zahrada s rodinnými večery na terase a pod pergolou?

Terasa, pergola či kombinace?

Rozhodnutí může být těžké. Terasa bez pergoly nebo s ní? Zastřešená pergola, nebo její volnomyšlenkářská sestra bez střechy? A kam ji vlastně umístit, k domu nebo do prostoru zahrady? Pojďme se podívat na několik variant.

Zastřešená pergola vás bude těšit z mnoha důvodů, nabízí se zejména 3 hlavní:

  • příjemné posezení s rodinou a přáteli na zahradě téměř za každého počasí – období, které si můžete venku užít, se prodlouží o deštivé dny
  • pergola nad venkovním bazénem poskytne větší soukromí a krytí před spadaným nepořádkem
  • pergola se také může stát novým domovem pro vaše auto, pokud se rozhodnete přeměnit garáž na kutilskou dílnu nebo zkušebnu vaší kapely

Nezastřešenou pergolu můžete ozdobit popínavými rostlinami. Stane se tak ideálním místem pro nerušené rozjímání, relaxaci nebo cvičení jógy. Pergola může přímo navazovat k vašemu domu, kde prakticky doplní terasu. To má více benefitů, tím největším je však rozšíření obytného prostoru. Zejména v jarních a letních měsících, ale i v hezčích dnech babího léta, máte tak o přístavbu postaráno!

Pergola v prostoru zahrady je naopak oblíbena členy domácnosti, kteří touží po klidném místečku stranou od hlavního centra dění.

Pergola k dřevostavbě nebo dřevostavba k pergole?

Kromě zručnosti a rychlosti jsme také flexibilní. Dřevěné pergoly i terasy vám s naším projektantem navrhneme, probereme s vámi vaše představy a v nejbližším možném termínu se pustíme do realizace. Ať už je chcete k vlastnímu domu či naší dřevostavbě na klíč.

A z jakého materiálu váš nový kousek domova bude? Potrpíme si na kvalitní dřevo jako je sibiřský modřín a thermoborovice. Zatímco druhou ze jmenovaných krásek většinou neupravujeme nátěrem, u sibiřského modřínu se pro nátěr můžete rozhodnout.

Starosti přenechte nám

Výhody našich dřevostaveb na klíč, dřevěných pergol a neméně dřevěných teras znáte jako své boty. Ale ujít v těch botách cestu plnou jednání s pojišťovnou a stavebním úřadem, zařízení hypotéky, přidělení evidenčního čísla či nahlášení trvalého bydliště? A co vyhotovení projektové dokumentace? Než začnete pomyslnou obuv zděšeně zouvat a zahazovat, půjčte ji nám. My se v ní pohodlně projdeme a vše zařídíme za vás.