Free cookie consent management tool by TermsFeed

Bydlení pro mladé – proč jsou modulové dřevostavby skvělou volbou?

Pandemické časy přetrvávají, touha po bydlení ve vlastním zůstává. Poslední dva roky přinesly mnoho změn a často nás dovedly k zajímavým zamyšlením. Jak chceme doopravdy pracovat, žít nebo bydlet? Tato polemika přivedla řadu mladých lidí a párů na rozcestí. Zůstat v pronajatém bytě a doufat ve zlepšení situace na trhu s nemovitostmi, nebo jít do toho teď, snížit radikálně své nároky a koupit to, na co mi půjčí banka, ale opravdu bydlet ve vlastním? Z tohoto zapeklitého rébusu vám může pomoci jedno zajímavé řešení – modulová dřevostavba. Jaké má tento typ stavby výhody a co z něj dělá ideální bydlení pro mladé? 

Český sen a tvrdá realita

Inventář životních cílů většiny Čechů obsahuje položku “vlastní bydlení”. Pod ní se až na výjimky skrývá rodinný dům se zahradou, který poskytne dostatek místa pro všechny sny, plány i současné a budoucí členy rodiny. Tento sen je hluboce zakořeněn v české nátuře. Do jisté míry a také s nadsázkou lze hypotéku a budování vlastního rodinného hnízda považovat za takový další znak dospělosti. 

Dosáhnout na tuhle metu bylo ještě do nedávna náročné, ale nikoliv nesplnitelné. Bytová krize, ekonomický otřes vlivem pandemie, strmě rostoucí inflace a související zdražování se ovšem do finanční situace mladých výrazně promítly. Začít stavět, případně si koupit byt je tak za současných podmínek pro mnoho mladých velmi problematické. S potřebou vlastnit nemovitost se do jisté míry vymykáme evropským standardům. Na západ od nás lidé běžně žijí i celý život v pronajatých bytech a vlastní dům či byt je privilegiem jen té opravdu velmi dobře zaopatřené vrstvy. Někteří se již smířili, že budou tento “trend” chtě nechtě muset následovat a prožijí svůj život v podnájmu. Ti, kteří toto odmítají se mohou vrhnout s investicí veškerých úspor do hypotéky na bydlení, které je spíš velkým kompromisem, než splněným snem, nebo se vydat méně vyšlapanou cestou.  

Naše nároky vs. aktuální potřeby 

Kdo by nesnil o prostorném a vzdušném bydlení. Pravdou ale je, že kvalitně bydlet lze i na pár metrech čtverečních. Zvláště pokud je člověk ještě mladý, nemá závazky a žije svůj život aktivně, stačí toho ke spokojenosti opravdu málo. A pandemické časy nás v tom jen utvrdily. I díky tomu můžeme v poslední době sledovat velký nárůst zájmu o alternativní domy. Nejčastěji jde o svépomocí předělané lodní kontejnery nebo mobilní domy, které z poměrné části naplňují jak romantickou představu o domě postaveném vlastníma rukama, tak i cenově dostupném bydlením, kterému v podstatě nic nechybí. Pokud se toužíte vymanit ze spárů města, chcete žít ve větší blízkosti přírodě na vlastním pozemku nebo jednoduše chcete investovat peníze do vlastního a nikoliv do cizího, jsou tyto varianty možným řešením a jistě plně uspokojí vaše potřeby. Ale jde i jinak. Lépe, rychleji, s velkou pravděpodobností i levněji a bez zbytečných starostí.

Nízké náklady i možné rozšíření do budoucna  

Vzbudili jsme vaši zvědavost? Skvěle. Pokud se do stavby svépomocí pouštět nechcete, tlačí vás čas, případě chcete mít jistotu, že vše na vašem novém domě bude v pořádku a v té nejlepší kvalitě,  mnohem lepším řešením vaší situace jsou modulové dřevostavby. Ty jsou přesně tím typem staveb, které nejlépe uspokojí současnou poptávku po skromném, ale krásném bydlení disponující vším potřebným vybavením, za dostupnou cenu a s rychlou realizací. 

Tento typ staveb, stejně jako jakýkoliv jiný typ dřevostavby, je velkým lákadlem i z hlediska nízké energetické náročnosti. Provoz modulové dřevostavby tedy váš rozpočet, třeba už zatížený hypotékou, nijak nerozhodí. Moduly jsou standardně nabízené v několika velikostech, mezi nimiž si jistě vybere tu pravou každý. Mimo zmíněné malé spotřeby energií skrývají modulové dřevostavby ještě další výhodu. Plánujete-li rodinu a myšlenka modulové dřevostavby se vám zamlouvá, pravděpodobně vám vrtá hlavou myšlenka na budoucnost. Skromných pár metrů čtverečních stačí bohatě teď, ale co až přibudou další členové? Máme pro vás dobrou zprávu. Budete-li kdykoliv v budoucnu potřebovat rozšířit obytný prostor, v případě modulární dřevostavby to jde velmi snadno. Navíc lze případné budoucí rozšíření zahrnout již do prvního projektu a stavbu i řešení interiéru na připojení modulu “předpřipravit”, aby byly práce bez komplikací. 

Moderní a kvalitní tiny house bez starostí

Koupit si krásný dům, na který bez problémů finančně dosáhnete a snadno jeho prostor zvětšíte až bude potřeba? To zní jako sen. Sen, který se s EasyHomes stává realitou. Mezi našimi nabízenými dřevostavbami najdete základní moduly s různým rozvržením interiéru i velikostí zastavěné plochy. A to nejlepší? Kompletně hotová dřevostavba připravená k nastěhování může na vašem pozemku stát už za pár měsíců! Navíc díky bohaté nabídce stavebních služeb od A do Z může být celý proces stavby pro vás opravdu bez starostí. Tak neváhejte a vydejte se cestou úsporného, ekologického a moderního bydlení bez kompromisů a řekněte své ano modulové dřevostavbě od EasyHomes.

Zaujala vás naše nabídka? Ozvěte se nám!